Silniki Kohler Lombardini części, serwis, sprzedaż
Silniki Kohler Lombardini części, serwis, sprzedaż

O Kohler-Lombardini

Historia silników Lombardini sięga roku 1933 roku. Wówczas to Adelmo Lombardini wraz ze swoimi braćmi Alberto i Rainero założył własną firmę „Officine Meccaniche Lombardini Brothers”, położoną na obrzeżach Reggio Emilia. Firma Lombardini szybko stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów silników. Rok 2007 był przełomowy dla firmy Lombardini, gdyż dokonała fuzji z jednym z największych prywatnych koncernów w USA, producentem silników benzynowych, Grupą Kohler. Dziś firma oferuje pełną gamę silników wysokoprężnych, benzynowych i gazowych – do 140 KM – które są dostarczane producentom sprzętu na całym świecie. W październiku 2011 zostały zaprezentowane nowe modele silników serii KDI (Kohler Direct Injection).

Koncern Kohler-Lombardini przykłada bardzo dużą wagę do ochrony środowiska. Od 2019 r. nowa generacja silników KDI posiada filtry cząstek stałych dzięki którym spełnia wymagania dotyczące aktualnych norm emisji spalin STAGE V.

Silników Kohler-Lombardini używa się do zastosowań przemysłowych, rolniczych, drogowych, leśniczych, budowlanych i wielu innych. Silniki te charakteryzują się wysoką niezawodnością, dużą trwałością i nowoczesną konstrukcją, każdorazowo przystosowaną do specyficznych zadań przez nie wykonywanych. W Polsce obie te marki są doskonale znane od wielu lat.

Dodać należy, że koncern stosuje wyjątkowo surową politykę sprawdzania jakości wyrobów.
Zarówno proces produkcji, jak i dosłownie każdy silnik jest wielokrotnie kontrolowany i sprawdzany. To właśnie zapewnia bardzo wysokie walory użytkowe tych silników.